Aktualijos

NAUJA VADOVYBĖ: MŪSŲ UNIJA- PATIKIMOSE IR ATSAKINGOSE RANKOSE 

 

Džiaugiamės galėdami pristatyti mūsų naująją, degančią entuziazmu administracijos vadovę Kristiną Pavliukianec, kuri šias pareigas pradėjo eiti nuo š.m. kovo 29d. Linkime jai sėkmės, rūpinantis unijos stabilumu ir augimu! 

Naudodamiesi proga taip pat dėkojame buvusiam mūsų administracijos vadovui Tadui Matusevičiui, kuris su mumis dirbo nuo pat pradžių beveik metus ir linkime jam visokeriopos sėkmės.

 

 

 

 

 

PRANEŠIMAS APIE VISUOTINIO NARIŲ SUSIRINKIMO PRIIMTUS SPRENDIMUS

2019 03 29

Informuojame apie 2019 m. kovo 29 d. vykusio pakartotinio visuotinio Kredito unijos „Neris“ (toliau – kredito unija) narių susirinkimo priimtus sprendimus:

DARBOTVARKĖS KLAUSIMAS NUTARTA
1. Vidaus audito tarnybos 2018 m. ataskaita. Ataskaitos įvertinimas. 1.1. Vidaus audito tarnybos ataskaitą už 2018 metus įvertinti teigiamai.
2. Stebėtojų tarybos 2018 m. ataskaita. Ataskaitos įvertinimas. 2.1. Stebėtojų tarybos ataskaita už 2018 metus įvertinti teigiamai.
3. Valdybos 2018 m. ataskaita. Ataskaitos įvertinimas. 3.1. Valdybos ataskaitą už 2018 metus įvertinti teigiamai.
4. Paskolų komiteto 2018 m. ataskaita. Ataskaitos įvertinimas. 4.1. Paskolų komiteto ataskaitą už 2018 metus įvertinti teigiamai.
5. 2018 m. metinių finansinių ataskaitų rinkinio ir pelno paskirstymo (nuostolių atlyginimo) tvarkos projekto pristatymas. 2018 m. metinių finansinių ataskaitų rinkinio tvirtinimas. Nutarimo dėl pelno paskirstymo (nuostolių dengimo) tvarkos priėmimas. 5.1. Patvirtinti kredito unijos 2018 m. metinių finansinių ataskaitų rinkinį.

5.2. Pritarti pelno paskirstymo (nuostolių dengimo) projektui.

6. 2019 metų pajamų ir išlaidų sąmatos tvirtinimas. 6.1. Patvirtinti 2019 metų pajamų ir išlaidų sąmatą pagal pateiktą projektą.
7. Kredito unijos paskolų komiteto nario rinkimas. 7.1. Nauju paskolų komiteto nariu išrinkti Kęstutį Abarių.
8. Kredito unijos valdybos nario rinkimas. 8.1. Nauja valdybos nare išrinkta Asta Stankūnienė.
9. Audito įmonės kredito unijos finansinių ataskaitų rinkinio auditui rinkimas ir lėšų, kurios bus skirtos audito įmonei apmokėti, limito nustatymas. 9.1. Audito įmonę išrinkti Grant Thornton Baltic UAB, juridinio asmens kodas 300056169.
9.2. Nustatyti iki 11000 Eur (su PVM) limitą audito paslaugoms apmokėti.
10. Įgaliojimų suteikimas valdybai priimti sprendimus dėl disponavimo kredito unijos turtu ir ilgalaikio turto įsigijimo, ilgalaikių paskolų paėmimo ir suteikimo, laidavimo ir garantavimo už kitų asmenų prievoles, jei turto vertė ar sandorių suma viršija 1/10 nuosavo kapitalo. 10.1. Suteikti įgaliojimus valdybai priimti sprendimus dėl disponavimo kredito unijos turtu ir ilgalaikio turto įsigijimo, ilgalaikių paskolų paėmimo ir suteikimo, laidavimo ir garantavimo už kitų asmenų prievoles, jei turto vertė ar sandorių suma viršija 1/10 nuosavo kapitalo.
11. Įstatų keitimas. 11.1. Pritarti įstatų keitimui.

 

Asmuo, įgaliotas teikti išsamią informaciją apie priimtus sprendimus, administracijos vadovė Kristina Pavliukianec, tel. nr. +370 690 36823, el. p. kristina@nerieskreditai.lt.

 

 

Pasitikrinkite, ar gautumėte būsto paskolą:

Būsto paskolos gavimo procedūra ne vienam pirkėjui iš pradžių atrodo tarsi tamsus ir klaidus miškas. Nuo ko pradėti, kur kreiptis, kokį paskolos grąžinimo metodą pasirinkti, kokio dydžio paskolą imti – šie ir dar daugybė kitų klausimų kvaršina galvą būsimiems naujakuriams.

Skaityti daugiau:

 

Suskaičiavo, kiek reikia uždirbti norint nuosavo buto:

Vienišiai dažniausiai ieško 1–2 kambarių būsto kuo arčiau centro. Vaikų dar neturinčių porų pageidaujami rajonai panašūs, tačiau joms labiau rūpi žaliosios zonos ir 2 ar 3 kambarių butai. Šeimos dažniausiai renkasi tarp 3 ar 4 kambarių buto ir individualiojo namo, tačiau jų rajonų pasirinkimas platus – nuo ramaus būsto Vilniaus pakraštyje iki infrastruktūrai patrauklesnio rajono arčiau centro. Tokias būsto pirkimo tendencijas pastebi nekilnojamojo turto plėtros įmonės „Eika“ ekspertai, kurie apibūdino kiekvieną iš pirkėjų segmentų.

Skaitykite daugiau

 

 

Skelbimas apie VNS

Informuojame, kad 2019-03-22 9.00 val. šaukiamas kredito unijos „Neris“ eilinis visuotinis narių susirinkimas, kuris vyks kredito unijos buveinės patalpose adresu Jogailos g. 4 (pirmasis aukštas), Vilniuje. Nesusirinkus kvorumui, pakartotinis susirinkimas bus šaukiamas 2019-03-29 9.00 val. kredito unijos „Neris“ buveinės patalpose adresu Jogailos g. 4 (pirmas aukštas), Vilnius. Darbotvarkė:

 1. vidaus audito tarnybos 2018 m. ataskaita. Ataskaitos įvertinimas;
 2. stebėtojų tarybos 2018 m. ataskaita. Ataskaitos įvertinimas;
 3. valdybos 2018 m. ataskaita. Ataskaitos įvertinimas;
 4. paskolų komiteto 2018 m. ataskaita. Ataskaitos įvertinimas;
 5. 2018 m. metinių finansinių ataskaitų rinkinio ir pelno paskirstymo (nuostolių atlyginimo) tvarkos projekto pristatymas. 2018 m. metinių finansinių ataskaitų rinkinio tvirtinimas. Nutarimo dėl pelno paskirstymo (nuostolių dengimo) tvarkos priėmimas;
 6. 2019 m. unijos pajamų ir išlaidų sąmatos tvirtinimas;
 7. paskolų komiteto nario rinkimas;
 8. valdybos nario rinkimas;
 9. lėšų, kurios bus skirtos audito įmonei apmokėti limito nustatymas;
 10. įgaliojimų suteikimas valdybai priimti sprendimus dėl disponavimo kredito unijos turtu ir ilgalaikio turto įsigijimo, ilgalaikių paskolų paėmimo ir suteikimo, laidavimo ir garantavimo už kitų asmenų prievoles, jei turto vertė ar sandorių suma viršija 1/10 nuosavo kapitalo;
 11. įstatų keitimo klausimas.

 

Asmuo įgaliotas teikti išsamią informaciją apie šaukiamą visuotinį narių susirinkimą – Kęstutis Abarius, tel. +370 5 279 7167, el.p. k.abarius@nerieskreditai.lt. Susipažinti su dokumentais, susijusiais su susirinkimo darbotvarke, galima kredito unijos buveinėje nuo 2018-03-15.

 

 

Subsidijos verslo pradžiai

Ko labiausiai bijo kiekvienas paskolą pasiėmęs verslininkas? Kad gauti pinigai tuojau pat bus išnaudoti kasdienėms reikmėms, o realios naudos taip ir nepatyrus viską reikės grąžinti. Ypač tuo atveju, jei smulki įmonė bando prasimušti rinkoje, kur įranga ir darbuotojai kainuoja brangiai. Plačiau:

 

Lietuvos bankas išreiškė poziciją dėl virtualiojo turto

Reaguodama į dinamiškus rinkos pokyčius, besikeičiančias užsienio šalių pozicijas dėl virtualiojo turto ir siekdama užtikrinti vienodas veiklos sąlygas visiems finansų rinkos dalyviams, Lietuvos banko valdyba atnaujino poziciją dėl virtualiojo turto ir pirminio virtualiojo turto žetonų platinimo. Plačiau:

Norintiems įsirengti saulės elektrinę savoms reikmėms – parama: galima bus gauti iki kelių tūkst. eurų.

 

Šių metų gegužės mėnesį planuojama skelbti kvietimą paramai gauti nedidelių, iki 10 kilovatų (kW) galios saulės elektrinių įsirengimui. Šią paramą galės gauti elektrą savo poreikiams iš saulės šviesos gaminti planuojantys individualių namų savininkai – iš viso iki 2022 m. planuojama išdalinti daugiau kaip 16 mln. eurų ES paramos lėšų. Plačiau:

 

Kredito unija “Neris“ ieško paskolų vadybininko

Darbo aprašymas

 • Ryšių su klientais užmezgimas, palaikymas ir plėtojimas
 • Kokybiškų finansinių paslaugų teikimas, atsižvelgiant į kliento finansinius poreikius
 • Kreditavimo projektų analizė ir pristatymas paskolų komitetui
 • Kredito sutarčių sudarymas
 • Kreditų gavėjų finansinės būklės ir kreditavimo rizikos vertinimas
 • Suteiktų kreditų administravimas

 

Reikalavimai kandidatui:

 • Darbo patirtis kreditavimo srityje
 • Geri bendravimo, pardavimo įgūdžiai
 • Analitinis mąstymas, atsakingumas

 

Ko mes tikimės?:

 • Tavo ir kredito unijos vertybės – profesionalumas, iniciatyvumas ir augimas – sutampa!
 • gebi išsiaiškinti ir suprasti klientų poreikius;
 • esi orientuotas (-a) į kokybės siekį ir rezultatą;
 • esi iniciatyvus (-i) ir pozityvus (-i), nuolat sieki tobulėti.

 

Jei turi ambicingų profesinių siekių ir nori juos įgyvendinti sėkmingai augančioje kredito unijoje „Neris“, kurioje darbuotojai yra vertybė – kviečiame Tave prisijungti prie mūsų komandos. 

Savo gyvenimo aprašymą siųskite k.abarius@nerieskreditai.lt

 

II pakopos pensijų fondų priežiūra ir pasirinkimas: atsakymai kaupiantiesiems

2019.01.21

Lietuvos bankas pateikia atsakymus į dažnai vartotojų užduodamus klausimus dėl II pakopos pensijų fondų:
pensijų fondų valdytojo pasirinkimo, pensijų fonduose kaupiamų lėšų saugumo, kaupimo II ir III pakopų pensijų fonduose skirtumų.

Finansų rinkos dalyviams: svarbi informacija dėl Brexito

2019.01.16

Kai 2019 m. kovo 29 d. Jungtinė Karalystė išstos iš Europos Sąjungos, siekiant užtikrinti Jungtinėje Karalystėje veikiančių kitų Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių narių finansų rinkos dalyvių nepertraukiamą veiklą, jų atžvilgiu bus taikomas laikinųjų leidimų režimas (angl. temporary permissions regime, TPR). Jis padės užtikrinti, kad Jungtinėje Karalystėje veikiantys (tiek neįsisteigę, tiek pasinaudoję įsisteigimo teise) EEE valstybių narių finansų rinkos dalyviai galėtų tęsti savo veiklą joje su minimaliais sutrikimais, kol gaus atitinkamas licencijas, o investavimo fondai – leidimą prekiauti Jungtinės Karalystės rinkoje (maksimalus numatytas TPR taikymo terminas – 3 m.).

Plačiau: www.lb.lt/lt/naujienos/finansu-rinkos-dalyviams-svarbi-informacija-del-brexito

Ką reikia žinoti, jei dirbate ne pagal darbo sutartį, tačiau norėtumėte pasiimti paskolą?

2018.11.15.

Mūsų finansavimo ekspertas Martynas Miknaitis atsakė: Ką reikia žinoti, jei dirbate savarankiškai ir galvojate apie paskolą?

Kol ekonomika aukštumose, metas padėti pagrindą ateities augimui

2018.10.11

Ūkio augimas Lietuvoje tebėra spartus, o darbo rinka, ypač didmiesčiuose, jau įkaitusi dėl darbuotojų trūkumo. Vidaus rinkos įkarštį vėsina lėčiau augantis eksportas. Tačiau, siekiant spartaus ilgalaikio ekonomikos augimo, būtina jau dabar pasirengti ateities iššūkiams ir stiprinti ūkio augimo potencialą. Plačiau: www.lb.lt/lt/naujienos/kol-ekonomika-aukstumose-metas-padeti-pagrinda-ateities-augimui

Pakartotinis visuotinis Kredito unijos „Neris“ narių susirinkimas

2018.10.08

Šiandien Kredito unijoje „Neris“ įvyko pakartotinis visuotinis šios unijos narių susirinkimas. Jo metu buvo nuspręsta:

 • pritarti kredito unijos „Neris“ narystei asociacijoje Asociacija Lietuvos kredito unijos (ALKU)
 • pritarti naujos redakcijos įstatams
 • naikinti stebėtojų tarybą ir suformuoti 5 (penkių) narių valdybą
 • įvesti pajų nominalus
 • patvirtinti 2018m. pajamų išlaidų sąmatą pagal pateiktą projektą
 • sudaryti sutartį dėl finansinių ataskaitų audito su “Grant Thornton Baltic”, UAB
 • artimiausio susirinkimo metu spręsti klausimą dėl duomenų neatnaujinusių asmenų šalinimo iš kredito unijos.

Kaip sužinoti, kiek iš tikrųjų sumokėsite už paskolą?

2018.09.19

Mūsų eksperto Tado Matusevičiaus praktiniai patarimai del kreditų pasirodė dienraštyje Lietuvos rytas: Kaip sužinoti, kiek iš tikrųjų sumokėsite grąžindami paskolą?  

Šaukiamas kredito unijos „Neris“ visuotinis narių susirinkimas

2018.09.10

Informuojame, kad 2018-09-27 9.00 val. Šaukiamas kredito unijos „Neris“ visuotinis narių susirinkimas, kuris vyks kredito unijos buveinės patalpose adresu Jogailos g. 4 (pirmasis aukštas), Vilniuje. Nesusirinkus kvorumui, pakartotinis susirinkimas bus šaukiamas 2018-10-08 9.00 val. kredito unijos „Neris“ buveinės patalpose adresu Jogailos g. 4 (pirmas aukštas), Vilnius.

Darbotvarkė:

 • dėl stojimo į Asociacija Lietuvos kredito unijos;
 • dėl įstatų keitimo;
 • dėl stebėtojų tarybos nario įgaliojimų nutraukimo;
 • dėl stebėtojų tarybos nario įgaliojimų nutraukimo;
 • dėl stebėtojų tarybos nario įgaliojimų nutraukimo;
 • dėl valdybos nario įgaliojimų nutraukimo;
 • dėl valdybos nario rinkimo;
 • dėl valdybos nario rinkimo;
 • dėl valdybos nario rinkimo;
 • dėl neaktyvių ir unijos įstatus pažeidžiančių narių šalinimo iš kredito unijos;
 • dėl kredito unijos pajamų ir išlaidų sąmatos tvirtinimo;
 • dėl sutarties su audito įmone sudarymo.

Asmuo įgaliotas teikti išsamią informaciją apie šaukiamą visuotinį narių susirinkimą – kredito unijos „Neris“ administracijos vadovas Tadas Matusevičius, tel. 8 689 69991, el. p. t.matusevicius@nerieskreditai.lt. Susipažinti su dokumentais, susijusiais su susirinkimo darbotvarke, galima kredito unijos buveinėje nuo 2018-09-20.

Nariai, vadovaujantis unijos įstatais bei Lietuvos banko raginimu uždaryti neaktyvias klientų sąskaitas, neatvykę į uniją atnaujinti savo duomenų iki 2018-12-01, t.y. nepateikę tapatybę patvirtinančio dokumento kopijos, neatnaujinę FNTT anketų, bus automatiškai šalinami iš kredito unijos.

Pagarbiai,

Administracijos vadovas

Tadas Matusevičius

Kredito unija „Neris“ vienija 200 narių!

2018.05.04

Smagu pasidžiaugti, jog Kredito unija „Neris“ vienija jau 200 narių!

Pradedame veiklą!

2018.04.20

Informuojame, jog kredito unija „Neris“ užbaigė pasiruošimo darbus ir yra pasirengusi teikti finansines paslaugas. Kviečiame apsilankyti svečiuose arba susisiekti elektroninio ryšio priemonėmis.

Prisijungimas prie Lietuvos centrinės kredito unijos

2018.03.31

Kredito unija „Neris“ tapo Lietuvos centrinės kredito unijos nare. Šiuo metu LKU kredito unijų grupė vienija 51 Lietuvoje veikiančias kredito unijas. Priklausydama šiai grupei, kredito unija „Neris“ savo nariams gali teikti platesnį paslaugų spektrą, antai, internetinės bankininkystės, mokėjimo kortelių paslaugas. Be to, ši narystė reiškia ir didesnį kredito unijos veiklos patikimumą, nes kredito unijos veikla prižiūrima tiek Lietuvos banko, tiek ir Lietuvos centrinės kredito unijos.

Pranešimas apie visuotinio narių susirinkimo priimtus sprendimus.

2018.03.19

2018 m. kovo 19 d. vykusio pakartotinio visuotinio kredito unijos „Neris“ narių susirinkimo metu priimti sprendimai:

 1. Dėl kredito unijos „Neris“ narystės Lietuvos centrinėje kredito unijoje.NUTARTA: įstoti į Lietuvos centrinę kredito uniją, t.y. tapti jos nare su visomis narystės pasekmėmis.
 2. Dėl paskolų komiteto nario rinkimo.NUTARTA: išrinkti naują paskolų komiteto narį.
 3. Dėl paskolų komiteto nario rinkimo.NUTARTA: išrinkti naują paskolų komiteto narį.

Kredito unijai „Neris“ išduota veiklos licencija

2018.02.01

Lietuvos banko valdyba, įsitikinusi finansų įstaigos pasiruošimu tinkamam vieklos vykdymui, kredito unijai „Neris“ suteikė licenciją veiklai vykdyti. Planuojama, jog unija pradės vykdyti veiklą jau 2018 m. balandžio 9 dieną.